مثبت 1000

نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران

سریالهای خرافی ماه رمضان جان یک کودک بی گناه را گرفت

with 9 comments

جمهوری اسلامی با ساختن سریالهایی بی محتوایی که فقط در ترویج و گسترش خرافات در جامعه می کوشند سعی دارد تا با خرافاتی کردن مردم ایران باعث شود تا آنها زیر سلطه حکومت خونخوار ولی فقیه باقی بمانند.

متاسفانه این گسترش خرافات که به دلایل کاملا سیاسی صورت می پذیرد جان یک کودک بی گناه 12 ساله را گرفت.

شرح این ماجرا را می توانید در زیر بخوانید:

 

کودک 12ساله 5 کیلومتر تا بهشت را پیمود

«می خواهم روح شوم و ببینم بابا و مامان راجع به من چه می‌گویند».
این آخرین جمله‌ای بود که محمد مهدی قبل از شروع بازی مرگبارش به زبان آورد. او سه‌شنبه هفته گذشته وقتی خودش و برادر 6 ساله‌اش را در خانه تنها دید، تصمیم گرفت همانند سریال مورد علاقه‌اش تبدیل به یک روح شود و به مکان‌های مورد علاقه‌اش سر بزند، غافل از اینکه بازی او سرنوشت شومی به‌دنبال خواهد داشت.

حالا 7 روز از حادثه‌ای که برای پسربچه 12 ساله گذشته می‌گذرد. 7 روزی که حاصل آن برای پدر و مادر محمدمهدی چیزی جز گریه و اندوه نبوده است. درست زمانی که خیلی از ما مشغول مسافرت و استراحت در تعطیلات عید فطر بودیم، اعضای خانواده «کوهی» پله‌های بیمارستان سوم شعبان را دو تا یکی می‌کردند به امید اینکه شاید از زبان پزشکی بشنوند: «پسرتان به زندگی برگشته است.» اما 7روز گذشت و محمد مهدی نه تنها به هوش نیامد که بنابر نظر قطعی پزشکان، دچار مرگ مغزی شد.

تقلید مرگبار

« محمدمهدی علاقه زیادی به یکی از سریال‌های ماه رمضان داشت و جانش را هم سر تقلید از این سریال گذاشت.» این را پدر محمدمهدی می‌گوید. وی می‌افزاید: «پسرم بیش‌فعال بود و فیلم‌ها و سریال‌هایی را که می‌دید، تاثیر زیادی در او می‌گذاشت. دست آخر هم تقلید از یکی از همین سریال‌ها کار دستش داد و ما را داغدار کرد.»

ماجرا چه بود؟

بعد از ظهر سه‌شنبه گذشته، هیچگاه از یاد پدر محمدمهدی نخواهد رفت. زمانی که او سر کار بود و وقتی همسرش برای خرید خانه را ترک کرد، بچه‌ها در خانه تنها ماندند. او توضیح می‌دهد: «محمدمهدی» و برادر 6ساله‌اش مشغول بازی بودند که پسر بزرگم ناگهان تصمیم گرفت، به تقلید یکی از سریال‌های ماه رمضان تبدیل به روح شود. او به برادر کوچکش گفت که می‌خواهد وقتی روح شد، به محل کار من و نزد مادرش و همسایه‌ها برود و ببیند ما راجع به او و کارهایش چه می‌گوییم. برای همین به میله بارفیکسی که برای ورزش کردن بچه‌ها در خانه نصب کرده بودیم، یک روسری را قلاب کرد و سرش را داخل آن قرار داد و ناگهان حلق آویز شد. چند ثانیه بعد هم روی زمین افتاد و از هوش رفت.»

محمدمهدی در حالی بازی مرگبارش را شروع کرده بود که برادر کوچکش شاهد همه این ماجرا بود. پسربچه 6 ساله چند ساعت بعد وقتی محمدمهدی به بیمارستان منتقل می‌شد، درباره حادثه به پدرش می‌گوید: «من به داداش گفتم که این بازی را نکند اما خودش می‌خواست که روح شود. اولش که روسری را دور گردنش انداخت، داشت تاب می‌خورد اما یکدفعه چشم هایش را بست و روی زمین افتاد. من ترسیده بودم و گریه می‌کردم و همسایه‌ها پشت در جمع شده بودند اما مامان گفته بود که در را روی کسی باز نکنم. بعد یکی از همسایه‌ها شماره تلفن بابا را از پشت در از من گرفت و به او زنگ زد.» پدر محمد مهدی وقتی از ماجرا باخبر شد با عجله خودش را به خانه رساند. خیلی زود پسربچه 12 ساله به بیمارستان سوم شعبان انتقال یافت و گرچه با انجام عملیات احیا، قلب او شروع به کار کرد اما مغزش از کار افتاده بود.

پدر داغدار می‌گوید:« ساعت حدود 4:30 بعد‌از‌ظهر سه‌شنبه بود که پسرم را به بیمارستان رساندم و او تا یکشنبه شب هفته جاری در آنجا بستری بود. در این مدت خیلی‌ها امیدوارمان کردند که او به زندگی بر می‌گردد اما دوشنبه، دکترش گفت که داروهایی که به او تزریق کرده‌اند جواب نداده و او دچار مرگ مغزی شده است. وقتی این خبر را به ما اعلام کردند، دنیا روی سرمان خراب شد. باورم نمی‌شد پسرم را به خاطر تقلید از یک سریال از دست داده باشم. پسری که هنوز هم صدای خنده‌ها و شیطنت‌هایش در گوشم می‌پیچد.

با این حال او مرده بود و بهترین کار در آن لحظه اهدای اعضای بدنش بود. به همین دلیل با اهدای اعضای او موافقت کردیم و پسرم برای انجام آزمایش‌های نهایی درخصوص مرگ مغزی‌شدن و عمل پیوند اعضا به بیمارستان مسیح دانشوری انتقال یافت. او ادامه می‌دهد: «در همه جای دنیا وقتی سریالی تخیلی و آمیخته با خرافات از تلویزیون پخش می‌شود قبل از آن هشدار داده می‌شود که این سریال را مثلا بچه‌های 12ساله و کمتر از آن تماشا نکنند اما متأسفانه در شب‌های ماه رمضان وقتی چنین سریالی از تلویزیون پخش می‌شد، هیچ هشداری به خانواده‌ها داده نمی‌شد و به همین دلیل قصد دارم از صدا و سیما و سازندگان این سریال شکایت کنم.»

 

منبع:

http://www.hamshahrionline.ir/news-144830.aspx

 

 

Written by fimopirat

سپتامبر 6, 2011 در 2:29 ب.ظ.

نوشته شده در Uncategorized

9 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. shashidam to in tv seyel ali khamenei

  asd

  سپتامبر 7, 2011 at 10:47 ق.ظ.

 2. vaghean cherte va dorogheeeeeee chon doshman say mikone az hameja zarbeye khodesho bezane / doroste in film mozakhraf bod ama hamchin etefaghi ya mahale ya on bache va khonevadash khar bodannnnnnn

  amin

  سپتامبر 7, 2011 at 11:08 ق.ظ.

 3. taze be ghole babash ke goft khode bachash vase tamame film haye TV jav gir mishode pas eshtebahate digaran ro nemishe be paye kase dige nevesht pas say nakonid vagheiyate dini ro khorafat jelve bedin ke enshala chobesho mikhorid/ mage gharar bode filme SAW ta action o tarsnak neshon bede ke ghable film ekhtar bede ? faghat mard bashido nazarat ro pak nakonid chon man az digaran nazari nadashtam

  amin

  سپتامبر 7, 2011 at 11:11 ق.ظ.

 4. یک قسمت این مزخرف رو دیدم و خیلی بی محتوا بنظر می رسید ! اما من همیشه فکر می کنم در آمریکا با پخش سذیال هایی که اغلب ترسناک هستند و به موضوع خون اشام و از این دست شخصیت ها می پردازند چه اتفاقی می افته.آیا روی مردم تاثیر نداره؟ ایا این یه بحث فرهنگیه؟ و بچه ای مثل محمد مهدی اونجا و در عادی ترین محله هاش پیدا نمیشه؟ خیلی دلم میخاد بدونم و متاسفم که سریالی چنین بی محتوا این تاثیر رو داره. منو یاد اون تبلیغ قدیمی کفش ملی انداخت که منجر به خودکشی ناخواسته ی یک پسربچه در تهران شد.

  persiancoronaza

  سپتامبر 7, 2011 at 4:19 ب.ظ.

 5. تورو خدا اینقدر دشمن دشمن نکنید. یه سری خرافات به اشم دین به خورد مردم میدین تازه تهدید هم میکنید که چوبشو میخوریو؟ من آماده ام واسه خوردن چوبش

  خودم

  سپتامبر 7, 2011 at 5:52 ب.ظ.

 6. این اولین باری نیست که یک فیلم موجب یک چنین واکنش خشنی میشه ، احتمالا آخرین بار هم نیست . لعنت به کسانی که این فیلمها رو میسازن !!!!

  Sim

  سپتامبر 7, 2011 at 6:46 ب.ظ.

 7. khake alam bar sare dolat o rahbare kasif o har sage kase lise digie ke poozash tooye akhore jomhori eslamiye .
  ravaje khorafe o charandiyati ke mohammad e zan baze avazi 5000 sal pish gofte faghat marge in bacharo baes nashode balke masmom kardan e zehne in hame javan ro ham baes mishe .
  tof be hokomake akhondi .

  mattie

  سپتامبر 7, 2011 at 8:43 ب.ظ.

 8. این سریال ها بسیار احمقانه است

  بابک

  سپتامبر 7, 2011 at 8:44 ب.ظ.

 9. bad ya khob moham mahdi raft ..be khonevadash tasliat migam.in harfaye ma vase khonevadash bache nemishe .khoda sabr bede beheshon

  roya

  سپتامبر 19, 2011 at 4:24 ب.ظ.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: